امروز: دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 17003
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
چاپ خبــر
Share

احداث دانشگاه دولتی در نجف آباد با پیگیری های نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی تصویب و کار عملیاتی آن در زمینی به وسعت ۳۱ هکتار در غرب این شهر بزودی آغاز خواهد شد.

به گزارش بینا، محسن خندان شهردار نجف آباد با اعلام این خبر، افزود : درآمد شهرداری نجف آباد در سال گذشته جهش خوبی داشته و نسبت به سال ۸۵ رشد پنج برابری داشته است.
وی بودجه مصوب امسال شهرداری نجف آباد را ۳۷ میلیارد تومان نقدی و ۱۶ میلیارد تومان ملکی خواند و تصریح کرد: ۵۰ درصد این بودجه جاری و ۵۰ درصد عمرانی می باشد و سرانه هر شهروند نجف آبادی از ۳۲ هزارتومان در سال ۸۵ به ۱۶۰ هزار تومان در سالجاری رسید که با احتساب درآمدها، این سرانه به ۲۰۰ هزار تومان هم می رسد.
خندان گفت : در بخش عمرانی می توان گفت جای جای نجف آباد بصورت کارگاه عمرانی در آمده و خوشبختانه در هر قسمت شهر پروژه های کوچک و بزرگ در حال اجرا است.
* ده متر سرانه فضای سبز
در پنج سال گذشته ۱۵ بلوار از ۵/۱ تا چهار کیلومتردر نجف آباد ایجاد شده است و امیدواریم فاز اول بلوار منتظری شمالی و پارکینگ میرداماد را به مناسبت عید سعید مبعث به بهره برداری رسانیم.
شهردار نجف آباد به اعلام فعالیت های انجام شده در حوزه پارکها و فضای سبزاین شهر پرداخت و اظهار داشت : طی پنج سال گذشته علیرغم همه مشکلات و کمبود آب در این بخش توانستیم با احداث پارک های کوهستان، بوستان گل بهار، بوستان نشاط و پارک بزرگ غرب یزدانشهر با وسعت پنج هکتار، میزان سرانه فضای سبز برای هر نفر در این شهر را از پنج متر در سال ۸۵ به ده متر برسانیم.
* صدای صوت قطار برقی می آید
سال گذشته مرحله تصویب مسیر قطار برقی انجام و ابلاغ شد که امیدواریم در سال ۹۱ بودجه ملی برای آن در نظر گرفته شود که البته با بخش خصوصی نیز در این رابطه جلساتی خواهیم داشت.
شهردار نجف آباد در خصوص قطار برقی این شهر با اعلام مطلب فوق گفت: قطار برقی نجف آباد از سه راهی درچه تا نجف آباد بطول ۵/۱۵ کیلومتر احداث می شود که رقم اولیه پیش بینی شده برای اجرای آن ۴۵۰ میلیارد تومان تخمین زده شده است.
خندان تصریح کرد: این شهر با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت، ۱۱ هزار هکتار وسعت دارد که دو سوم شهر اصفهان محسوب می شود که می طلبد به مردم این شهر خدمات بیشتری ارائه شود. در همین راستا محور اصلی توسعه فعالیت شهرداری نجف آباد در سال گذشته بر اساس تدوین سند چشم انداز ۱۴۰۴ آغاز شد و خوشبختانه موفق شدیم این سند را به تصویب شورا رسانده و از طریق استانداری به وزارت کشور ارسال کنیم و چشم انداز پنج ساله که اولین چشم انداز نجف آباد است بزودی به تصویب خواهد رسید.
جوان آنلاین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار