امروز: چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 17479
تاریخ انتشار: ۵:۳۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
چاپ خبــر
Share

رسانه های یمنی از اصابت یک موشک بالستیک یمن در اطراف ریاض پایتخت آل سعود خبر دادند.

به گزارش بینا؛ منابع یمنی از شلیک و اصابت یک موشک پیشرفته بالستیک به نزدیکی ریاض، پایتخت عربستان خبر دادند.

خبرگزاری یمن (سبأ) به نقل از نیروی موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی خبر داد که یک فروند موشک بالستیک دوربُرد به هدفی نظامی در پایتخت عربستان شلیک شده و با موفقیت به آن اصابت کرده و این [شلیک] آزمایشی بوده است [برای اثبات توانمندی ارتش یمن برای هدف گرفتن پایتخت عربستان سعودی].

همزمان با انتشار بیانیه ارتش یمن، شاهدان عینی نیز از انفجاری بزرگ در ریاض خبر داده‌اند. همچنین برخی دیگر نیز می‌گویند صدای انفجاری مهیب شنیده‌اند.

گفته می‌شود، این موشک به پایگاه منطقه المزاحمیه در غرب ریاض اصابت کرده است.

پیشتر که نیروی موشکی یمن پایگاهی نظامی در جده در غرب عربستان را هدف گرفته بود، عربستان برای تحت الشعاع قرار دادن توانمندی یمنی‌ها مدعی شد که آنها مکه را هدف قرار گرفته بودند اما اکنون روشن نیست برای توجیه این موشک که به پایتخت اصابت کرده است، چه توجیهی به افکار عمومی خود تحویل خواهند داد.

عربستان در ماه نخست حمله به یمن در سال ۲۰۱۵ مدعی شده بود که قسمت اعظمی از توانمندی و ذخائر موشکی یمن را نابوده کرده است.

در عین حال، نیروی موشکی یمن درباره آزمایش موشکی‌اش که یک پایگاه نظامی در منطقه «المزاحمیه» واقع در غرب ریاض، پایتخت عربستان را هدف گرفت، بیانیه مهمی صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

«در پاسخ به ادامه تجاوز عربستان سعودی و آمریکا علیه یمن و ارتکاب کشتارهای خونین و محاصره های ظالمانه علیه ملت یمن که با همراهی جامعه بین المللی به فجایع بزرگ انسانی منجر شده است این نیرو با توجه به مسئولیتی که بر عهده دارد و به عنوان نماینده مردم یمن و به عنوان نیرویی که در برابر تجاوزات با تمام قدرت ایستادگی می کند و با ایمان به مشروعیت این مبارزه و مشروعیت پاسخ به این تجاوزات و مقدس بودن اصل دفاع از خود با تمام ابزار در اختیار به تهدیدها پاسخ خواهد داد».

«برای اولین بار اعلام می کنیم؛ نیروی موشکی یمن اقدام به شلیک موفق یک فروند موشک بالستیک روی هدفی نظامی در پایتخت سعودی کردیم و بخاطر این پیشرفت و تحول بی‌همتای موشکی خدا را شاکریم و تاکید می‌کنیم، از این پس پایتخت عربستان هدف حملات موشکی ما خواهد بود».

انتهای پیام

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار