امروز: چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 17758
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
چاپ خبــر
Share

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد گفت: ازابتدای سال جاری تاکنون۱۱ فقره مجوز مشاغل خانگی در سطح شهرستان صادر شده است.

به گزارش بینا، مجتبی مطهری افزود : این مجوزها در زمینه پرورش قارچ خوراکی،تولید گیاهان زینتی، تولید و پرورش ماهیان زینتی و ابریشم کشی خانگی صادر شده است.
وی گفت: شهرستان نجف آباد در بخش صنایع کشاورزی و زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی رتبه برتر کشوری به دست آورده است.
وی افزودند: یکی از بهترین روش های توسعه اشتغال و افزایش درآمدهای غیر کشاورزی در مناطق روستایی،ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صنایع روستایی است.
وی افزود: از جمله مزایای این روش می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی، حذف هزینه های مربوط به رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه جهت کار خانوادگی و امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی بین اعضاء خانواده اشاره کرد.
شهرستان نجف آباد در ۳۰ کیلو متری غرب اصفهان قرار دارد .
این خطه با عرض جغرافیایی´۳۰˚۳۲ شمالی و طول جغرافیایی´۲۲˚۵۱ شرقی در ۳۰ کیلومتری شمال غربی اصفهان با ارتفاع هزار و ۶۵۰ متر از سطح دریا و مساحت ۲هزار و ۸۵۰ کیلومتر مربع دارای آب و هوای نیمه بیابانی است.
متوسط بارندگی سالیانه این شهرستان ۱۵۱ میلیمتر و عمق تبخیر آن ۲/۸ میلیمتر است. میانگین حداکثر درجه حرارت سالیانه ۳/۲۴ درجه سانتیگراد و میانگین حداقل درجه حرارت سالیانه ۲۲/۹ درجه می باشد. همچنین میانگین روزهای یخبندان ۱۵ روز در سال است.
این شهرستان دارای ۱۴ هزار و ۸۶۰ کشاورز است و میزان اراضی زراعی وباغی شهرستان حدود۱۶ هزار هکتاراست که ۱۱ هزار هکتار آن آبی و پنج هزار و ۳۰۰ هکتار هم باغ است.
ایرنا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار