امروز: چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 17917
تاریخ انتشار: ۶:۰۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
چاپ خبــر
Share
فرماندار نجف آباد خبرداد:

فرماندار نجف آباد گفت: در حال حاضر بیش از ۲۳۸ واحد خبازی در سطح شهرستان مشغول فعالیت هستند که با توجه به سهمیه آرد دولتی آن‌ها به میزان ۱میلیون و ۹۲۲هزار کیلوگرم در ماه و اختلاف قیمت گندم خریداری شده از کشاورزان و تحویلی به کارخانجات آرد، دولت در مجمو ماهیانه نزدیک به یک میلیارد و ۱۶۳میلیون تومان برای یارانه نان در این شهرستان پرداخت می کند.

به گزارش بینا، سهراب مظفر نجفی در حاشیه جلسه کارگروه آرد و نان با اشاره به خرید ۱۲۷۰ تومانی گندم از کشاورز و تحویل آن به کارخانجات آرد بر اساس کیلویی ۶۵۵ تومان افزود: در راستای افزایش کیفیت پخت نان، طی ماه های اخیر اقداماتی مانند انجام ۲۸۵۶ مورد بازدید بهداشتی، ۱۰۸۹ مورد نمونه برداری از نان، ۲۱ مورد پلمپ واحدها به علت مشکلات بهداشتی، تشکیل ۱۵۶ پرونده در تعزیرات حکومتی در کنار مختومه شدن ۱۵۱ مورد به همراه مجموعه پیگیری های صورت گرفته جهت کاهش مصرف نمک و جوش شیرین انجام گرفته است.
معاون استاندار اصفهان از نان به عنوان بخش اصلی هرم غذایی شهروندان یاد کرد و ادامه داد: در زمینه نظارت و بازرسی های مورد نیاز تاکنون شاهد انجام اقدامات خوبی بوده ایم ولی هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم؛ برای واحد های نمونه بایستی تشویق های مورد نیاز در نظر گرفته شده و نانوایی های متخلف نیز باید منتظر برخورد های قاطع تری باشند.
وی اضافه کرد: با وجود مسئولیت دولت در این حوزه، شهروندان نیز باید در خرید نان های بی نام و نشان از سوپر مارکت‌ها و مجموعه های بدون مجوز در سطح منازل خودداری کرده و هر گونه تخلف در این زمینه را به منظور بررسی بیشتر به ارگان های نظارتی گزارش نمایند.
مظفر نجفی با اشاره به سیر در نظر گرفته شده برای صدور مجوز فعالیت آزاد‌پزها خاطرنشان کرد: برخی واحدهای غیرمجاز، نان با وزنه ۲۸۰ گرم که بایستی با قیمت حداکثر ۴۰۰ تومان فروخته شود را با قیمت ۸۰۰ تا ۹۰۰ تومان برای شهروندان ارائه می کنند که چنین تخلفی با برخورد قاطع دستگاه های متولی مواجه خواهد شد.
سهراب اذعان داشت: شهروندان نیز می‌توانند با خرید نکردن از واحد های غیر مجاز و فاقد پروانه، به ساماندهی هر چه بهتر فعالیت های مربوط به این بخش مهم کمک کنند.

ایمنا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار