امروز: چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 17947
تاریخ انتشار: ۸:۳۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
چاپ خبــر
Share

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: بزرگداشت شهدا از اهمیت بسیاری برخوردار است و در روحیه افراد جامعه تأثیر بسیار دارد.

به گزارش بینا، داریوش وکیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در دیدار با جمعی از ایثارگران و جانبازان با اشاره به فرهنگ ایثار و شهادت گفت: بزرگداشت شهدا از اهمیت بسیاری برخوردار است و در روحیه افراد جامعه تأثیر بسیار دارد.
وی افزود: زمانی که مشاهده می‌کنیم جوانان امروز برای شرکت در عرصه‌های مقابله با استکبار و شرکت در جبهه‌های مقاومت در صف ایستاده‌اند بسیار امیدوار می‌شویم که وجود این روحیه در جوانان امروزی حاصل زنده نگه داشتن یاد شهدا در این کشور است.
در ادامه طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان نیز تصریح کرد: متولی زنده نگه‌داشتن یاد شهدا در ایران، ارگان بنیاد است که از ابتدای تشکیل آن تا به امروز اقدامات بسیار شایسته‌ای در این حوزه صورت گرفته است.
وی تأکید کرد: به اعتقاد بنده، همان‌طور که یاد عاشورا در محرم و صفر زنده می‌شوند تا حد کمی از این اتفاق هم در حوزه شهدا در ایران اتفاق افتاده است چراکه یاد شهدا روحیه‌های بسیار خوبی از مقاومت را در جوانان و نسل امروزی به وجود آورده است.
طباطبایی‌نژاد با اشاره به خاطرات اعزام جوانان برای شرکت در جبهه‌های مقاومت و شهدای مدافعان حرم، اظهار داشت: رویش روحیه‌های انقلابی در نسل امروزی بسیار خوب بوده است چراکه جوانان بسیار علاقه دارند تا در جبهه‌های مقاومت دفاع از حریم اهل بیت در سوریه شرکت کنند.
وی ادامه داد: انفاق با ایثار بسیار فرق می‌کند چراکه در ایثار، فرد از همه چیز خود می‌گذرد تا مردم زندگی بهتری داشته باشند.
امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه مؤمنان واقعی ایثارگران هستند، گفت: جانبازان دست کمی از شهیدان ندارند و باید با فعالیت‌ها و اقدامات شایسته از این قشر محافظت کرد.
وی افزود: ساختن جایگاه ویژه برای معلولان به خصوص معلولان دفاع مقدس بسیار مهم است و این افراد باید بهترین زندگی‌ها را داشته باشند و لازم است تا آسایشگاه‌هایی با تمام تجهیزات و با استفاده از هنرهای اصیل اصفهانی، برای جانبازان و معلولان بسازیم.
طباطبایی‌نژاد اضافه کرد: در ایران از شهادت کم نمی‌آوریم چرا که روحیه مقاومت در جوانان نسل امروزی هم با یاد و زنده نگه داشتن شهدای دفاع مقدس تقویت می‌شود.
وی ادامه داد: لازم است تا حداقل حدود ۲۵۰ سوئیت مجهز برای آسایشگاه جانبازان در اختیار بنیاد قرار بگیرد چرا که جانبازان و معلولان به جایگاه و آسایشگاهی بزرگ‌تر نیازمندند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه همه امنیتی که در کشور حاکم است به خاطر شهدا، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس است، خاطرنشان کرد: بحث اشتغال فرزندان شاهد بسیار مهم است و تا به حال هم فعالیت‌های خوبی در این خصوص انجام گرفته اما نباید سعی شود تا تمام این فرزندان در ادارات مشغول به کار شوند.
وی ادامه داد: اگر بتوان شغل‌های آزاد برای مشغول به کار شدن فرزندان شاهد در جامعه ایجاد کرد، بسیار بهتر از استخدام در ادارات است که برای این امر می‌توان از خیرین مشغول در این عرصه استفاده کرد.
طباطبایی‌نژاد اظهار کرد: این فرهنگ جا افتاده در کشور که مردم فکر می‌کنند با گرفتن لیسانس باید حتماً پشت یک میز بنشینند یک فرهنگ و نگرش غلطی است.
وی در پایان بر اینکه باید شغل‌های جدید ایجاد کنیم، عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای این است که خود فرد شغل ایجاد و مشغول به کار شود و برای مباحث اقتصادی درون‌نگر باشد.

ایثار

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار