امروز: چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 17983
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
چاپ خبــر
Share

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: مساجد محور فعالیت های فرهنگی هر منطقه هستند و تاسیس کانون های مساجد این محوریت را نمایان و عملی می کند.

به گزارش بینا، حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در همایش کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان نجف آباد اظهارداشت: مساجد از صدر اسلام تاکنون محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بوده اند اما در گذر زمان مردم نسبت به کارکردهای این مراکز دینی کوتاهی کرده اند.

وی افزود: مساجد محور فعالیت های فرهنگی هر منطقه هستند که تاسیس کانون های مساجد با ظرفیت های فرهنگی و هنری و جذب جوانان و نوجوانان این محوریت را نمایان و عملی می کند.

حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه تعداد کانون های مساجد استان اصفهان هزار و ۸۰۰ باب است، تصریح کرد: آمار این مراکز فرهنگی وهنری سال آینده از ۲ هزار باب می گذرد و در روستاها تعداد کانون های مساجد افزایش می یابد.

وی همدلی و ارتباط با کانون های مساجد را مغتنمم شمرد و اظهارداشت: برگزاری همایش کانون های مساجد شهرستان نجف آباد هر سال در یک مسجد ابتکار بسیار زیبا و ارزشمند است که به همدلی بین کانون های مساجد و توانمند سازی آن ها کمک جدی می کند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان به ویژگی های ارزشمند اخلاقی، مدیریتی و علمی حجت الاسلام والمسلمین حسناتی، امام جمعه نجف آباد اشاره کرد و گفت: سخنان و توصیه های امام جمعه نجف آباد چراغ راه کانون های مساجد این منطقه و کل استان اصفهان است.

خبرگزاری شبستان

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار