امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 18019
تاریخ انتشار: ۹:۰۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۲۷
چاپ خبــر
Share
امام جمعه نجف‌آباد:

امام جمعه نجف‌آباد با اشاره به تقارن آغاز سال و آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات شوراهای شهر گفت: اخلاق انتخاباتی مهم‌ترین خصوصیت فردی هر نامزدی چه در عرصه انتخابات شوراها و چه ریاست جمهوری است و همان طور که انتخابات یک عبادت است ورود در آن نیز عبادت است.

به گزارش بینا؛ حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی، در خطبه‌های آخرین نماز جمعه سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه(س) گفت: ابعاد والای شخصیتی حضرت زهرا نه تنها برای زن مسلمان بلکه برای جامعه بشری الگو است.

وی با اشاره به آغاز مرحله اول انتخابات و نام‌نویسی نامزدها خاطرنشان کرد: اخلاق انتخاباتی مهم‌ترین خصوصیت فردی هر نامزدی است که در عرصه انتخابات شوراها و چه ریاست جمهوری به‌ خصوص با وجود فضای مجازی دروغ‌هایی گفته نشود، چراکه عالم مجاز و واقعیت یکی است و کاری نکنیم که در همین ابتدای کار، فعالیت خود را با دروغ آغاز کنیم.

امام‌جمعه نجف‌آباد در ادامه تصریح کرد: انتخابات یک عبادت و ورود به آن نیز نوعی عبادت است و هر کس که در این عرصه احساس وظیفه می‌کند نباید ابزار رسیدن به انجام مسؤولیت را معصیت قرار دهد.

وی با تأکید بر پاسداشت مقام و منزلت اهل‌بیت با توجه به تقارن میلاد حضرت زهرا و آغاز سال نو نیز خاطرنشان کرد: عزت این کشور در سایه اسلام و مکتب اهل‌بیت است و با وجود داشتن ارزشمندی مراسمات ملی اما این مراسمات تا جایی ارزشمند است که عجین و همراه با آموزه‌های اسلامی و قرآنی باشد و نباید برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت زهرا تحت‌الشعاع عید نوروز قرار گرفته و کم‌رنگ شود.

نماینده ولی‌فقیه در نجف‌آباد به بعد شخصیتی حضرت زهرا در خانواده و اهمیت آن در دوران کنونی اشاره کرد و افزود: آنچه در سیره و کلام اهل‌بیت آمده است، زن محور تربیت، عزت، شکوه و آرامش خانواده است و نقطه اوج تهاجمات فرهنگی دشمن خانواده و زن است که باید زنان این جامعه را بی‌حرمت و بی‌حیا کنند، غیرت را از مردان و حیا را از زنان و دین را از جامعه گرفته و آن را تبدیل به یک ملت بی‌هویت و منفعل کنند.

حجت‌الاسلام حسناتی با انتقاد از ناهنجاری‌ها در آستانه عید نوروز نیز افزود: از عیب‌های بزرگ تعطیلی زیاد در عید نوروز است و هم‌چنین مراسم چهارشنبه آخر سال که جز پوچی و زمینه گناه و قتل نفس چیزی به دنبال ندارد و این مراسمات نه ریشه در فرهنگ و سنت دارد نه دین، و جز افراط و تفریط چیزی نیست.

فارس

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار