امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 18078
تاریخ انتشار: ۲:۱۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲
چاپ خبــر
Share

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان از مسمومیت ۴ نفر از شهروندان مبارکه ای و اصفهانی با گاز منوکسیدکربن خبر داد.

به گزارش بینا، غفور راستین مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: حادثه مسمومیت با گاز منوکسید کربن منتشر شده از آبگرمکن عصر روز گذشته در خیابان بسیج شهر اصفهان موجب مسموم شدن یک زن و کودک او شد.
وی افزود: این مصدومان پس از دریافت خدمات درمانی اولیه به بیمارستان غرضی اصفهان منتقل شدند.
وی همچنین درباره حادثه گازگرفتگی دیگری که در شهر ترخان مبارکه رخ داد اظهار کرد: در این حادثه یک مرد و یک کودک دچار مسمومیت با co منتشر شده از آبگرمکن شدند.
وی ادامه داد: این مصدومان پس از اقداماتی همچون اکسیژن درمانی به بیمارستان مبارکه منتقل شدند.
بنا بر این گزارش از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه ۹۵، ۳۴۷ مورد مسمومیت با منوکسیدکربن به واحدهای اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گزارش شد که از این تعداد، ۳۲۵ نفر به صورت سرپایی توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی در محل حادثه، درمان و یا به بیمارستان منتقل شدند و ۲۲ نفر جان خود را از دست دادند.
در این مدت بیشترین موارد مسمومیت با CO مربوط به شهر اصفهان با ۱۲۱ مورد، ۴۰ مورد لنجان و ۳۶ مورد خمینی‌شهر بود؛ همچنین شهرستان‌های گلپایگان و نایین به ترتیب با ۳ و یک مورد مسمومیت، کمترین موارد گازگرفتگی را به خود اختصاص دادند.
از مجموع مسموم شدگان با CO در یازده ماه امسال، ۴۷ درصد زن، ۴۱ درصد مرد و ۱۲ درصد کودک بودند؛ همچنین ۳۸ درصد از این افراد، زیر ۲۰ سال، ۱۶ درصد ۲۱ تا ۳۰ سال، ۲۳ درصد ۳۱ تا ۴۰ سال و ۲۳ درصد بیش از ۴۰ سال داشتند.

ایمنا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار