امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 18089
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲
چاپ خبــر
Share

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان اعلام کرد: بیش از ۶۰۰ هزار گردشگر از ۲۶ اسفند پارسال تا دوم فروردین امسال به این استان وارد شدند.

به گزارش بینا، فریدون اله یاری روز چهارشنبه اظهارکرد: بر اساس این آمار، ۴۰۰ هزار گردشگر به کلانشهر اصفهان و ۲۰۰ هزار دیگر به سایر شهرستانهای استان اصفهان وارد شده اند.
وی ادامه داد: در این مدت ۷۰۰ هزار بازدید از اماکن تاریخی استان اصفهان انجام شده که ۴۰۰ هزار بازدید آن مربوط به آثار تاریخی اصفهان است.
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، در این ایام چهلستون بیشترین بازدید را به خود اختصاص داده است.
استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و چهار مورد آن از جمله میدان امام، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده، یکی از مقاصد اصلی گردشگران در ایام نوروز به شمار می رود.
بر اساس آمار اعلام شده در نوروز پارسال، بیش از ۳ میلیون گردشگر نوروزی با سفر به استان اصفهان از جاذبه های تاریخی و گردشگری این استان دیدن کردند.
استان اصفهان دارای ۹۰ هتل و ۶۵ مهمانپذیر است که از این تعداد، ۵۷ هتل و ۳۰ مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.
همچنین براساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، بیش از ۱۸ هزار هنرمند در بیش از ۱۹۶ رشته صنایع دستی در این استان فعالیت می کنند.
مهر پارسال شورای جهانی صنایع دستی، اصفهان را از بین ۶ شهر جهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی برگزید.
ایرنا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار