امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 18113
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۱/۴
چاپ خبــر
Share
نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس:

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم‌کاری دولت در حمایت از تولید ملی گفت: دولت همه تمرکز را بر داستان برجام قرار داد و فرصت دولت و کشور در این زمان برای رونق اقتصادی و حمایت از تولید ملی سوخت شد.

به گزارش بینا، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در رابطه با نامگذاری سال جدید به سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال اظهار کرد: یکی از تدابیر بسیار درستی که مقام معظم رهبری اتخاذ کردند، این نام‌گذاری بود و سالیان سال است که ایشان مشکلات اقتصادی را پیش‌بینی و گوشزد می‌کردند، اما دولت‌ها در این راستا آن‌طور که باید و شاید برنامه‌ها را تنظیم نکردند.

وی در ادامه افزود: کار به‌ جایی رسید که مقام معظم رهبری چند هفته پیش از چالش بزرگ اقتصادی که عبارت است از اینکه اقتصاد مردم در معرض تهدید جدی است نام بردند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: منویات مقام معظم رهبری نشان از این دارد که شرایط بسیار ویژه است و امسال نیز بر دو مورد تولید و اشتغال تمرکز کردند.

حاجی‌دلیگانی اذعان داشت: طبیعی است زمانی که تولید راه‌اندازی شود اشتغال نیز حل می‌شود؛ این‌ها جزو محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی بوده اما مغفول مانده و در مجلس نیز تذکراتی داده شد اما توجهی نشد.

وی با اشاره به کم‌کاری دولت در حمایت از تولید ملی گفت: دولت همه تمرکز را بر داستان برجام قرار داد و فرصت دولت و کشور در این زمان برای رونق اقتصادی و حمایت از تولید ملی سوخت شد؛ حق این بود که تمرکز اصلی صرف اشتغال و تولید شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در رابطه فراهم شدن شرایط اقدام و عمل در سال گذشته گفت: کار جدی در حوزه انتخابیه شاهین‌شهر، میمه و برخوار صورت نگرفت و در استان نیز شرایط فراهم نبود.

حاجی‌دلیگانی در ادامه ابراز داشت: چندین واحد مشکل‌دار در این حوزه بود که دولت اراده نکرد مشکلات آن‌ها حل شود و با ده‌ها نفر کارگر تعطیل شدند، در برخی واحدها نیز کارگران ۱۰ ماه است که حقوق نگرفته‌اند.

وی در رابطه با مأموریت اعلامی رئیس مجلس برای ۶ کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: مأموریت و صحبت‌هایی از این دست، گفته می‌شود اما در عمل چیزی اتفاق نمی‌افتد؛ مجلس اگر بخواهد قانونی کاستی داشته باشد یا بودجه اختصاص دهد ورود می‌کند اما عمل و امکانات عمل در اختیار دولت است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: مجلس هم سهم دارد اما امکانات در اختیار دولت بوده و عنان کشور در اختیارش است و باید در این جهت کار کند.

حاجی‌دلیگانی در پایان عنوان کرد: اختلاف بین وزرای اقتصادی دولت نیز دلیل دیگری شد تا مشکلات افزایش یابد.

فارس

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار