امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 18143
تاریخ انتشار: ۹:۵۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۵
چاپ خبــر
Share

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر ادامه فعالیت سامانه بارش زا تا اوایل فردا (یکشنبه) بر روی استان است.

به گزارش بینا، میترا سیدان روز شنبه افزود: روزهای دوشنبه و سه شنبه، هوایی آرام خواهیم داشت.
وی گفت: با توجه به نقشه های هواشناسی، ابرناکی، بارش باران، رعد و برق و وزش باد تا فردا در بیشتر مناطق استان بویژه نواحی شرقی پیش بینی می شود.
وی با بیان اینکه مه آلودگی در مناطق بارشی دور از انتظار نیست، تصریح کرد: این سامانه بتدریج از فردا از سمت شرق استان خارج خواهد شد.
وی اظهار کرد: دیگر احتمال چندانی برای بارش برف در استان وجود ندارد با این وجود ممکن است بارش های خفیف و پراکنده برف در ارتفاعات غربی استان نیز رُخ دهد.
سیدان با بیان اینکه دمای هوا در بیشتر مناطق استان یک تا سه درجه کاهش خواهد یافت، گفت: یک سامانه جوی دیگر از روز چهارشنبه وارد استان خواهد شد.
وی با اشاره به بارش باران شب گذشته در سطح استان گفت: بیشترین بارش ها در سمیرم، دهاقان و شهرضا به ترتیب با ۳۰، ۲۶ و ۱۷ میلیمتر گزارش شده است.
همچنین به گزارش ایرنا، هوای کلانشهر اصفهان برای فردا، یکشنبه، قسمتی ابری، مه صبحگاهی، گاهی افزایش ابر و وزش باد و برای روز دوشنبه، کمی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی شده است.
دمای فعلی این کلانشهر ۱۱ درجه سانتیگراد با ۶۲ درصد رطوبت است و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۰ میلیمتر بارش باران داشته است.
گرمترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته چوپانان و خور و بیابانک با ۲۳ درجه و سردترین نقاط، فریدونشهر و بوئین میاندشت با ۲ درجه زیر صفر بوده است.
ایرنا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار