امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 18179
تاریخ انتشار: ۲:۵۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
چاپ خبــر
Share

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه نجف‌آباد گفت: یکی از برکات انقلاب اسلامی بازتعریف معارف دین مانند جهاد و شهادت بود و این شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس بودند که بار دیگر شهادت را معنا کردند.

به گزارش بینا، حجت‌الاسلام ابوالفضل پیراسته در مراسم وداع با دو تن از شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون اظهار داشت: جایگاه شهدا بالاترین جایگاه بوده و شهادت مقامی است که شهید بدون واسطه در جوار معشوق خود حضور دارد، شهادت مقامی وصف‌ناشدنی است که فقط امام معصوم می‌تواند جایگاه شهدا را تعریف کند.

وی در ادامه افزود: شاید آیندگان جان‌فشانی این شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس و دیگر شهدا را افسانه بدانند ولی امروز ما در کنار این شهدا هستیم و می‌بینیم که چگونه با تمام وجود جان خود را فدای دین و مذهب خود می‌کنند.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه نجف‌آباد خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال نفوذ بود و قصد داشت که ارزش‌های ما را از ما بگیرد و مردم را از ارزش‌ها جدا کند ولی در نفوذ راه به‌ جایی نبرده است و مردم در صحنه حضور دارند.

پیراسته در ادامه با اشاره به لزوم شکر در برابر مقام شهادت گفت: پیامبر اکرم(ص) به حضرت(ع) فرمود که آن روزی که به تو ضربت می‌زنند و تو به شهادت می‌رسی صبر تو چگونه خواهد بود؛ حضرت علی فرمود که این موضع شکر است و من خدا را شکر می‌کنم چون کسی که به مقام شهادت می‌رسد باید خدا را شکر کند.

وی ادامه داد: بنابر روایت پیامبر اکرم(ص) خداوند برای شهیدان ۷ خصلت در نظر گرفته است که عبارتند از اینکه با ریختن نخستین قطره خون تمام گناهانش پاک می‌شود، حوریان بهشتی گرد غبار را از سر و صورت ایشان پاک می‌کنند، از لباس‌های بهشتی بر اندام ایشان می‌پوشانند، با عطر بهشتی عطرآگین می‌شوند، شهید با شهادتش جایگاه خود را در بهشت می‌بیند، به روح شهید گفته می‌شود در هرجایی از بهشت می‌خواهی استراحت کن و خصلت هفتم نظر به وجه‌الله است.
فارس

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار