امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 18211
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
چاپ خبــر
Share

حمله سگ های ولگرد در محله امیرآباد نجف آباد باعث زخمی و کنده شدن پوست سر یک کودک هشت ساله شد.

به گزارش بینا، در این حادثه که ظهر روز سه شنبه(دیروز) در محله آبشار واقع در غرب امیرآباد اتفاق افتاد، گله ای سگ ولگرد به یک پسر دبستانی حمله کردند و باعث کنده شدن پوست سر او شدند.
پدر این کودک روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: فرزندم را ابتدا به بیمارستان فاطمه الزهرا(س) نجف آباد بردیم، ولی پس از صحبت با مسئول شبکه بهداشت شهرستان و هماهنگی با بیمارستان الزهرا(س) اصفهان، برای درمان به مرکز استان انتقال یافت.
موسوی با اشاره به هزینه های درمان فرزندش افزود: شغل من کارگری است و امیدوارم مسئولان شهرستان و استان برای درمان پسرم، ما را یاری کنند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان نجف آباد نیز گفت: پس از اطلاع از حادثه، مصدوم توسط اورژانس به بیمارستان فاطمه الزهرا(س) نجف آباد انتقال یافت و بعد از انجام اقدام های اورژانسی از جمله شستشوی زخم و تزریق واکسن، با هماهنگی ستاد هدایت، بیمار همراه با پوست جدا شده سر به بیمارستان الزهرا(س) اصفهان اعزام شد و تحت عمل جراحی پلاستیک قرار گرفت.
حمید گله داری با اشاره به وضعیت خوب جسمانی فرد مصدوم و مرخص شدنش از بیمارستان افزود: پوست سر مصدوم پیوند زده شده است و تا چهار روز دیگر هم نتیجه آن مشخص می شود.
وی با بیان اینکه خانواده مصدوم توانایی پرداخت کامل هزینه عمل او را ندارند، اظهار کرد: با این حال درصددیم تا با همکاری شهرداری و دیگر مسئولان، هزینه های درمان این کودک را به حداقل برسانیم .
وی در عین حال از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خواست تا در زمینه طرح زنده گیری سگ های ولگرد که مشکلات زیادی را بوجود آورده است، با نهادهای مرتبط مذاکره و راهکار ساده تری را برای رفع این معضل ارائه کنند.
وی با اشاره به وحشت مردم از حادثه رخ داده در نجف آباد گفت: چند هفته پیش نیز سگ ولگردی به یکی از کارگران شهرداری نجف آباد حمله کرد که نتیجه آزمایش
‘هاری’ فرد مصدوم، مثبت بود.
گله داری افزود: اتلاف سگ های ولگرد بر عهده کمیته اتلاف شهرداری است که چند سال پیش این کار با استفاده از قرص سیانور انجام می شد اما بدلیل آثار زیست محیطی آن تصمیم گرفته شد از میرشکارها استفاده شود تا سگ ها را گرفته و معدوم کنند.
گله داری خاطرنشان کرد: پس از ابلاغ طرح زنده گیری سگ های ولگرد، طرح کشتن آنها منتفی شد اما شهرداری هم هزینه نگهداری سگ ها را ندارد.
مدیر شبکه بهداشت نجف آباد گفت: مسئولان باید برای این موضوع راهکاری بیندیشند زیرا اکنون نه تنها در حاشیه شهرها با سگ های ولگرد مواجهیم بلکه در مرکز شهر هم سگ ها پرسه می زنند.
شهرستان نجف آباد با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع است.
ایرنا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار