امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 18219
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
چاپ خبــر
Share

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری فردی که با معرفی خود به عنوان تاجر برنج توانسته بود بیش از ۲۰ میلیارد ریال در استان های مختلف کشور کلاهبرداری کند خبر داد.

به گزارش بینا، سرهنگ ستار خسروی افزود: در پی شکایت تعدادی از کسبه استان مبنی بر کلاهبرداری فردی از آنها، بررسی موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد فردی با معرفی خود به عنوان تاجر برنج با در دست داشتن مدارک شناسایی و هویتی جعلی و یا به نام افراد دیگر اقدام به دریافت دسته چک از یکی از بانک ها کرده و سپس با استفاده از این چک های بی هویت اقدام به خرید وفروش اجناس و اقلام در سطح بازار کرده است.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان افزود: در ادامه تحقیقات که توسط کارآگاهان صورت گرفت، مشخص شد که این فرد در زمینه های جعل عناوین و مدارک و کلاهبرداری از مالکان املاک و خودرو در استان های دیگر کشور نیز فعالیت هایی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: سرانجام با تحقیقات علمی و تخصصی ویژه رد پای این مجرم حرفه ای در یکی از استان های کشور به دست آمد و ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی با همکاری پلیس آگاهی آن استان متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان تصریح کرد: هم اکنون ۱۲ نفر از شاکیان این پرونده شناسایی شدند که ۹ نفر آنها از اصفهان و سه نفر دیگر از استان های چهار محال و بختیاری، فارس و هرمزگان هستند.
سرهنگ خسروی در پایان با اشاره به اینکه متهم تاکنون به ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهر وندان اعتراف کرده است گفت: این متهم ۴۰ ساله که دارای مدرک تحصیلی سوم ابتدایی است به قدری در کار خود حرفه ای و متبحر بوده که توانسته تنها در یک مورد با مدارک جعلی، ملکی به ارزش ۱۰میلیارد و ۵۱۲ میلیون ریال کلاهبرداری کند.
ایرنا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار