امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 18261
تاریخ انتشار: ۸:۲۹ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
چاپ خبــر
Share
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف‌آباد عنوان کرد؛

معاون استاندار با اشاره به تعداد شعب اخذ رأی در شهرستان نجف‌آباد اظهار داشت: ۱۸۲ شعبه اخذ رأی در شهرها و روستاهای شهرستان برای روز انتخابات پیش‌بینی‌شده و در این راستا بیش از ۴ هزار نفر اعم از اعضای هیات های اجرایی و نظارت، نمایندگان فرماندار، بازرسان، نیروی انتظامی و سایر عوامل کار برگزاری انتخابات را در شهرستان نجف‌آباد بر عهده‌دارند.

به گزارش بینا، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف‌آباد امروز با اشاره به تمهیدات انجام‌شده برای برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: فرمانداری ویژه شهرستان نجف‌آباد هم‌زمان با سراسر کشور پس از صدور دستور وزیر کشور کار برگزاری انتخابات را بر اساس جدول زمان‌بندی‌شده آغاز کرد. وی افزود: در این خصوص تمهیداتی در نظر گرفته‌شده وبر اساس قانون از همه ظرفیت دولت برای برگزاری یک انتخابات شکوهمند استفاده خواهد شد و در این راستا همه ادارات و سازمان‌ها باید آمادگی لازم را داشته باشند تا از حداکثر توان خود در خصوص تأمین نیروی انسانی، ماشین‌آلات و سایر امکانات استفاده کنند. سهراب مظفر نجفی اضافه کرد: ادارات و سازمان‌های دولتی و شهرداری ها برحسب نیاز و دستور فرمانداری یا بخشداری‌ها موظف هستند امکانات خود را در اختیار ستاد انتخابات شهرستان قرار دهند. وی افزود: بر اساس جدول زمان‌بندی تاکنون مراحل مختلف انتخابات اعم از دعوت معتمدین، تشکیل هیات های اجرایی و نظارت، ثبت‌نام از داوطلبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و کار بررسی تعیین صلاحیت نامزدها بر اساس قانون انجام‌شده است. معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه نجف‌آباد از پایان یافتن کار بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شهر و روستا در فرمانداری و بخشداری‌های مرکزی و مهردشت خبر داد وگفت: پس از انجام استعلام‌های چهارگانه و بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر و روستا در هیات های اجرایی فرمانداری و بخشداری‌ها اسامی افراد تعیین صلاحیت شده به هیات های نظارت شهرستان اعلام تا این عزیزان از مهلت قانونی بر اساس دستورالعمل‌ها و قانون نظارت بر انتخابات شوراها بتوانند کار خود را انجام دهند که این مهم نیز انجام شد و به افراد تائید صلاحیت شده یا رد صلاحیت شده به‌طور کتبی اعلام شد. وی خاطرنشان کرد: افرادی که صلاحیت آن‌ها در مرحله اول مورد تأیید قرار نگرفته می‌توانند اعتراض خود را به ترتیب روستاها به هیات نظارت شهرستان و شهرها به هیات نظارت استان اعلام تا در مراحل بعدی بررسی و رسیدگی شود. مظفر نجفی به تخلفات انتخاباتی نیز اشاره کرد وگفت: افرادی که قبل و یا بعد از زمان قانونی تبلیغات مرتکب تخلفات انتخاباتی شوند توسط هیات های اجرایی انتخابات به‌ویژه دستگاه قضایی رصد شده و پیگرد قانونی می‌شوند. وی افزود: در کنار برگزاری انتخابات موضوع امنیت آن نیز به‌طور کامل در دستور کار قرارگرفته و از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی لازم انجام‌شده تا بتوانیم انتخاباتی سالم و پرشور در سطح شهرستان برگزار کنیم.

۱۸۲ شعبه اخذ رأی در شهرستان پیش‌بینی‌شده است

فرماندار ویژه نجف‌آباد اضافه کرد: در اولین جلسه شورای اداری امسال نیز به مسئولان ادارات تذکر لازم را داده‌ام تا کاملاً مواظب دستگاه اداری خود باشند که از امکانات و اموال دولتی در جهت نامزدهای انتخاباتی (له و یا علیه) استفاده نگردد. وی در ادامه با اشاره به تعداد شعب اخذ رأی در شهرستان نجف‌آباد اظهار داشت: ۱۸۲ شعبه اخذ رأی در شهرها و روستاهای شهرستان برای روز انتخابات پیش‌بینی‌شده و در این راستا بیش از ۴ هزار نفر اعم از اعضای هیات های اجرایی و نظارت، نمایندگان فرماندار، بازرسان، نیروی انتظامی و سایر عوامل کار برگزاری انتخابات را بر در شهرستان نجف‌آباد بر عهده‌دارند. مظفر نجفی در پاسخ به سؤال اصفهان امروز مبنی بر رد صلاحیت تعدادی از افراد نامزد شوراها تصریح کرد: ما در هیات اجرایی یک وظیفه بر عهده داشتیم و هیات نظارت نیز وظیفه‌ای دیگر بر عهده دارد که ممکن است عده‌ای از عزیزان توسط هریک از هیات های اجرایی و یا نظارت با توجه به سازوکارهای قانونی رد صلاحیت شده باشند که در این میان قانون حق اعتراض را برای این افراد پیش‌بینی کرده و تا طی مرحله نهایی باید منتظر نظریه قطعی رسیدگی به اعتراض خود از سوی هیات محترم نظارت باشند زیرا ممکن پس از رسیدگی به اعتراض در مهلت قانونی مجدد تأیید شوند در نتیجه نمی‌توان آمار یا درصد آن‌ها را در حال حاضر اعلام کرد.

انتخابات در شهر نجف آباد تمام الکترونیک برگزار می شود

برگزاری انتخابات تمام الکترونیک نیز دیگر موضوعی بود که معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف‌آباد به آن اشاره کرد وگفت: در حوزه شهر نجف‌آباد انتخابات شوراها به‌صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود و ما امیدواریم که این فرایند در کمترین زمان ممکن این انجام پذیرد و مردم بتوانند با سرعت به گزینه‌های موردنظر خود رأی بدهند. مظفرنجفی در پایان به همه مردم و گروه‌های سیاسی توصیه کرد با رعایت سعه‌صدر و اخلاق اجتماعی زمینه انتخاباتی پرشور و سالم را فراهم کنند و به مجریان انتخابات نیز سفارش کرد تا با دقت کامل از آرای مردم به عنوان حق الناس پاسداری کرده و انتخابات را در فضایی شاداب و سالم برگزار گردو و مردم شهیدپرور و فهیم شهرستان نجف‌آباد همانند گذشته با شرکت در انتخابات دین خود را به انقلاب، شهدا و بزرگان این منطقه ادا و برگ زرین دیگری در صفحات افتخارات این شهرستان خواهند افزود.

فرمانداری ویژه شهرستان نجف‌آباد

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار