امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 18279
تاریخ انتشار: ۸:۵۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۲
چاپ خبــر
Share
فرماندار نجف‌آباد:

فرماندار نجف‌آباد گفت: بیمار بودن نظام بانکی کشور که به جای کاهش بهره‌های بانکی به‌ خصوص برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران افزایش بهره‌ها را به دنبال دارد و هم‌چنین وضعیت نامطلوب گردش پول در کشور، در کنار کوتاهی دستگاه‌های نظارتی برای مقابله با قاچاق کالا باعث بروز چنین رکودی در سال‌های اخیر در کشور شده است.

به گزارش بینا، به مناسبت روز کارگر مراسم جشنی با همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان در شهرک صنعتی منتظریه با حضور جمعی از کارگران، کارفرمایان و مسؤولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

این مراسم هم چون میزبانان اصلی‌اش، ساده و بی‌آلایش و تنها با حضور نزدیک به ۵۰ نفر از کارگران این منطقه صنعتی که یکی از ۱۱ منطقه و شهرک صنعتی شهرستان نجف‌آباد است و به دور از هرگونه ریخت‌ و پاش‌های معمول این مراسمات انجام شد و میهمانان ویژه این مراسم نیز همانند کارگران پذیرایی شدند و در پایان با حضور امام جمعه نجف‌آباد، نماز وحدت برپا شد.

سهراب مظفرنجفی در این مراسم با تبریک این روز، نجف‌آباد را از شهرهای خاص کشور و استان برشمرد و اظهار داشت: این شهرستان در طول ۳۸ سال انقلاب اسلامی در هر دوره‌ای نقشی کلیدی در تحولات کشور داشته است؛ همچنین می‌توان با وجود نزدیک به ۱۱ شهرک و ناحیه صنعتی این شهر را شهر کار و کارگری نامید.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و تحولات سال‌های اخیر بعد از برجام افزود: جنگ تحمیلی و تحریم باعث دگرگونی وضعیت اقتصادی کشور بر اثر دوری از جامعه جهانی شد ولی در سال‌های اخیر با حضور هیأت‌های اقتصادی دنیا و متقابلاً اعزام هیأت‌های اقتصادی از ایران به دیگر کشورها باعث ایجاد تحول در وضعیت اقتصادی شده است.

فرماندار نجف‌آباد در ادامه تصریح کرد: بیمار بودن نظام بانکی کشور که به جای کاهش بهره‌های بانکی به‌ خصوص برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران افزایش بهره‌ها را به دنبال دارد و هم‌چنین وضعیت نامطلوب گردش پول در کشور، در کنار کوتاهی دستگاه‌های نظارتی برای مقابله با قاچاق کالا باعث بروز چنین رکودی در سال‌های اخیر در کشور شده است.

مظفرنجفی ایجاد اشتغال را تنها در سایه ایجاد بستر و فضای اشتغال برشمرد و بیان داشت: هیچ دولتی در هیچ‌ یک از دوران‌ها بدون ایجاد بستر و فضای اشتغال نخواهد توانست ایجاد اشتغال کند و این تنها شعار است که ما چند هزار شغل ایجاد می‌کنیم و ایجاد اشتغال تنها در سایه ایجاد فضا و بستر مناسب برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان مهیا می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی دولت آرامش، امید و تزریق شادابی به بدنه ملت و نظام است و نظام دولتی که یک نظام ایستاده است هیچ‌گاه نمی‌تواند کار ایجاد کند و تنها راهکار در این زمینه استقبال از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان و حمایت همه‌جانبه دولت از آنان است.

فرماندار نجف‌آباد با اشاره به تعطیلی دو واحد کاشی در شهرستان و مشکلات پیش‌آمده نیز گفت: برای جلوگیری از بروز دوباره چنین مشکلاتی، کمیته جهت رفع موانع تولید در فرمانداری مستقر شده است که هر یک از سرمایه‌گذاران و کارفرمایان در صورت بروز مشکل می‌توانند مراجعه کنند و هم‌چنین مصوبه‌ای در استان به تصویب رسید که هیچ‌ یک از دستگاه‌های خدمات‌رسان در صورت بروز بدهی برای کارگاه‌ها و کارخانجات، حق قطع خدمات را ندارند.

مظفرنجفی در پایان گفت: کارگران خدمتگزاران صدیق ملت و نظام هستند و امیدواریم سال ۹۶ سال جهش‌های رو به جلو باشد.

در ادامه این مراسم احمدرضا ﭘﺮﻧﺪه با تمجید از حضور فعال مردم نجف‌آباد در همه عرصه‌های انقلاب به خصوص در زمینه اشتغال و کارآفرینی عنوان کرد: این شهرستان با شناختی که من در طول جنگ و در طول دوران پس از آن دارم، در همه حوزه‌ها حرف اول را می‌زند.

وی با پیشنهاد طرح احداث خانه‌های فرهنگ و تلاش در شهرک‌های صنعتی ادامه داد: همان‌گونه که این شهرستان در همه مراحل پیشرو بوده است، کلید آغاز این طرح نیز در این شهرستان زده شود به این نحو که محلی برای برگزاری جشن‌ها و مناسبت‌های فرهنگی در ورودی‌های شهرک‌های صنعتی برای رفاه حال کارگران ایجاد شود.

ﻣﻌﺎﻭﻥ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺍﺩﺍﺭه ﮐﻞ ﺗﻌﺎﻭﻥ، ﮐﺎﺭ ﻭ ﺭﻓﺎه ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ در ادامه خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در طول دوران ۸ ساله دفاع مقدس در خط مقدم حضور داشتید باید امروز نیز در عرصه جنگ اقتصادی در خط مقدم حضور داشته باشید.

وی در توصیف کارگران نیز مطرح کرد: در تعریف کارگر باید گفت که کارگر ایرانی یک متخصص است و حتی یک مهندس، یک دکتر نیز می‌تواند کارگر به مفهوم کلی آن باشد چنان‌که کارگران این استان در تمام عرصه‌ها به خصوص در عرصه‌های ورزشی، فرهنگی و قرآنی حرف اول را در کشور می‌زنند.

فارس

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار