امروز: جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 18321
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۳ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
چاپ خبــر
Share
رییس اداره کار نجف‌آباد:

مغزی از رشد منفی اعتبارات حمایتی در سال جاری خبر داد و گفت: در سال جاری تنها به ۱۰۵ نفر از متقاضیان وام اشتغال خانگی تعلق خواهد گرفت که اعتباری بالغ بر ۵۴۰ میلیون تومان تعلق گرفته که هنوز به بانک‌ها ابلاغ نشده است.

به گزارش بینا، محمد مغزی، با اشاره به نرخ بیکاری در شهرستان نجف‌آباد اظهار کرد: در سال ۹۵ نرخ بیکاری در شهرستان ۱۴٫۵۴ درصد بود که با شاخص استان برابری می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: طی تحقیقات پیرامون علل بیکاری، غیر از پارامتر رکود، عواملی هم چون عدم تناسب مهارت‌های مورد نیاز بازار کار با جویندگان کار، تغییر مسیر جویندگان کار از شغل‌های پایدار به سمت کاذب و غیرپایدار، اشباع بودن بعضی رشته‌های تحصیلی و عدم مهارت موجود در بازار کار از دیگر علل بیکاری در شهرستان است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نجف‌آباد با اشاره به وجود ۱۱ منطقه و ناحیه صنعتی در شهرستان نجف‌آباد درباره کارگران بیمه‌شده این مناطق گفت: کارگرانی که در سامانه بیمه ثبت‌نام کرده‌اند، حدود ۵۹ هزار و ۴۴۷ نفر هستند که از این تعداد هزار و ۸۹۱ نفر با ثبت‌نام در سامانه مقرری بیکاری دریافت می‌کنند.

وی درباره وضعیت دو کارخانه کاشی نیلو و اصفهان و کارگران این دو کارخانه گفت: تمام تلاش مسؤولان استان و شهرستان درباره این دو کارخانه راه‌اندازی دوباره آن است و سعی شده که کارگران این دو کارخانه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند که حدود ۳۰۰ نفر تاکنون درخواست بیمه بیکاری داده‌اند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نجف‌آباد، درباره وضعیت مشاغل خانگی در سال گذشته نیز افزود: در بخش مشاغل خانگی در سال ۹۴، اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان به شهرستان تعلق گرفت که در سال ۹۵ محقق شد و حدود ۲۷۰ نفر به صورت مستقیم در زمینه مشاغل خانگی اشتغال‌زایی ایجاد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به ظرفیت شهرستان از میان ۳۰۶ عنوان مشاغل مصوب ستاد مشاغل خانگی کشور، بیشترین متقاضیان در زمینه صنایع‌دستی و کشاورزی و خیاطی ثبت‌نام کرده بودند که بالای ۵۰۰ نفر در سال گذشته در زمینه مشاغل خانگی متقاضی داشتیم که اولویت این منابع با طرح ها و فعالیت‌های گروهی و پشتیبان است که سقف افراد جذب به کار، ۱۵ نفر است.

مغزی از رشد منفی اعتبارات حمایتی در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به تصمیمات کشوری و استانی، در سال جاری تنها به ۱۰۵ نفر از متقاضیان وام اشتغال خانگی تعلق خواهد گرفت که مبلغ ۵۴۰ میلیون تومان اعتبارات به مشاغل خانگی در سال جاری تعلق گرفته که هنوز به بانک‌ها ابلاغ نشده است.

وی درباره میزان تعهد اشتغال در شهرستان در سال گذشته نیز خاطرنشان کرد: در سال گذشته تعهد ایجاد اشتغال در شهرستان ۵ هزار و ۵۶۰ نفر بوده است که از این تعداد ۴ هزار و ۸۳۲ نفر توسط واحدهای اقتصادی و صنعتی محقق گردید که به دلیل ضعیف بودن منابع حمایتی، یک برابر و نیم رشد نسبت به سال گذشته در میزان تعهد اشتغال در شهرستان وجود داشته است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره برخی از خدمات اینترنتی راه‌اندازی شده در اداره کار نیز گفت: راه‌اندازی سامانه تلفن گویا و هم‌چنین سامانه پیامک اطلاع‌رسانی جهت ارسال ابلاغ به کارفرمایان و کارگران که به این طریق مراحل پرونده بدون حضور شخص انجام می‌شود.

وی در پایان با اشاره به برنامه‌های هفته کار نیز بیان داشت: دیدار منتخبین کارگران با فرماندار شهرستان، نماینده مجلس و دیدار با رییس مجمع نمایندگان استان و بیان برخی مشکلات و دغدغه‌های موجود، برپایی نماز وحدت با حضور جمعی از کارگران در منطقه صنعتی منتظریه، تقدیر از کارگران نمونه استان که از هر شهرستان یک نفر مورد تقدیر قرار می‌گیرد که از شهرستان نجف‌آباد کارگری از تولیدی قدس موردتقدیر قرار گرفت.

فارس

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار