امروز: جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 18325
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
چاپ خبــر
Share
مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه نجف‌آباد:

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه نجف‌آباد گفت: یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتدار یک کشور، مسائل فرهنگی است و دشمن برای ضربه زدن به این انقلاب از همان سال‌های ابتدایی از تمام حربه‌ها و توطئه‌های خود در زمینه براندازی این نظام استفاده کرد و در آخرین تیر خود را به سوی فرهنگ اسلامی و انقلابی این نظام نشانه گرفته است.

به گزارش بینا، حجت‌الاسلام ابوالفضل پیراسته، با تبریک اعیاد شعبانیه و آغاز هفته معلم و هفته عقیدتی سیاسی، اظهار داشت: در ادوار مختلف تاریخ بشر تلاش اندیشمندان در عرصه فرهنگ و علم، انتقال و رشد فکر و اندیشه در بشریت بوده است.

وی انبیا و ائمه اطهار را نخستین معلمان بشری بیان کرد و افزود: در رأس هرم انسانی در انتقال اندیشه‌ها انبیا و ائمه اطهار و در عصر و دوران ما، عالمان و اندیشمندانی هستند که به حق وارثان این رسالت بزرگ‌اند و انقلاب اسلامی در همین راستا باعث شکوفایی و ظهور اندیشمندان بزرگی چون شهید مطهری شد که امام خمینی او را پاره تن خودش بیان کرد.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه نجف‌آباد در ادامه تصریح کرد: اندیشمندانی چون شهید مطهری که امام درباره ایشان فرمودند که آثار شهید مطهری بی استثنا همه خوب و مورد بهره‌برداری است، در کشور انگشت‌شمار هستند که از لحاظ بینشی و علمی دارای چنین درجاتی باشند.

وی فلسفه وجودی بسیج و سپاه را رشد معنوی و تعالی نیروها و کار فرهنگی برشمرد و بیان داشت: یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتدار یک کشور، مسائل فرهنگی است و دشمن برای ضربه زدن به این انقلاب از همان سال‌های ابتدایی از تمام حربه‌ها و توطئه‌های خود در زمینه براندازی این نظام استفاده کرد و در آخرین تیر خود را به سوی فرهنگ اسلامی و انقلابی این نظام نشانه گرفته است.

پیراسته در ادامه خاطرنشان کرد: بسیج و سپاه در تمام دوران انقلاب از پیشتازان مقابله با جنگ نرم دشمن هستند و در این راستا حوزه نمایندگی ولی‌ فقیه در سپاه اصلی‌ترین نقش را در این زمینه به عهده دارد و آن بصیرت افزایی در تمام ارکان سپاه و بسیج است و تفکر اصلی بسیج و سپاه، همان تفکر اصیل اسلام و انقلاب است.

وی درباره مهم‌ترین برنامه‌های سپاه در راستای بصیرت افزایی گفت: اعزام نیروها به دوره‌های تربیت و تعالی، برگزاری کلاس‌های نور مبین، تفسیر قرآن و کلاس‌های اخلاق و برگزاری کلاس‌های جریان شناسی و روشنگری در بین کارکنان و برای بسیجیان حوزه‌ها، برنامه‌های عقیدتی به اسم تربیت و تعالی در قالب نشست‌های اعتقادی و اخلاقی و اعزام فرماندهان پایگاه‌ها به دوره‌های تربیت و تعالی استانی موجب افزایش علوم دینی و اعتقادی شده است.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه نجف‌آباد در ادامه بیان کرد: در سال جاری نیز با برگزاری جلساتی با فرماندهی ناحیه، افزایش سطح کیفی و اعتقادی نیروها در دستور کار جدی است به خصوص در زمینه مباحث اخلاقی افراد و نهادینه کردن فضائل و زدودن رذایل اخلاقی برنامه‌های مهمی در نظر گرفته شده است.

وی در پایان درباره برنامه‌های هفته عقیدتی سیاسی در نجف‌آباد نیز گفت: بزرگداشت هفته عقیدتی سیاسی و تجلیل از هادیان سیاسی، مربیان طرح صالحین، مربیان عقیدتی، دیدار با ائمه جمعه شهرستان، دیدار با خانواده‌های شهدا و برنامه‌های فرهنگی دیگر در سطح پایگاه‌ها و حوزه‌ها از اهم برنامه‌ها است.

فارس

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار