امروز: جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 18403
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
چاپ خبــر
Share

باتوجه به پیگیری های انجام شده درباره افت فشار و قطعی آب در چند نقطه از نجف آباد ، به این نتیجه رسیدیم که وضعیت ذخیره آب سد زاینده رود به حدی رسیده که دریچه های خروجی از سمت دریاچه آن قابل دیدن شده و تعادل ورودی و خروجی آن به هم خورده است. به دلیل […]

باتوجه به پیگیری های انجام شده درباره افت فشار و قطعی آب در چند نقطه از نجف آباد ، به این نتیجه رسیدیم که وضعیت ذخیره آب سد زاینده رود به حدی رسیده که دریچه های خروجی از سمت دریاچه آن قابل دیدن شده و تعادل ورودی و خروجی آن به هم خورده است.

به دلیل سطح بسیار پایین سفره های آب زیرزمینی نیز عملا امکان استفاده از چاه های آب سطح شهر به دلیل آلودگی شدید آن ها وجود ندارد و مسئولان بهترین راهکار عبور از این مشکل را صرفه جویی مشترکان می دانند.

به نظر می رسد در صورت عدم بارش نزولات جوی، مشکل کمبود آب در استان اصفهان به تدریج به وضعیت بحرانی رسیده و گزینه هایی همچون جیره بندی در دستور کار قرار گیرد.

برخی مردم و کارشناسان، انتقال آب از زاینده رود به دیگر نقاط کشور یا فعالیت شرکت های تولیدی بزرگ در کنار این رودخانه تاریخی را از جمله دلایل بروز این مشکل می دانند و عده ای هم خشکسالی سال های اخیر را مقصر اصلی این وضعیت معرفی می کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار